Dikkat Geliştirici Neurofeedback

Dikkat Geliştirici Neurofeedback
0

Neurofeedback, dikkat geliştirici egzersiz programına öğrenciyi başlatmadan önce uygulanan bazı test ve değerlendirme taramaları yapılmaktadır. Anne-baba ve öğretmen tarama testleri ile öğrencinin programa başlamadan önceki durum analizi yapılır.


Neurofeedback

Ek olarak uygulanan dikkat ve dürtü kontrolü değerlendirme testi ile, öğrencinin dikkatini nasıl odaklayıp sürdürdüğü ve dürtülerinin bu konuda nasıl etkili olduğu bazı test parametreleri ile belirlenir. Daha sonra bir diğer önemli değerlendirme kriteri olan, öğretmen değerlendirme formaları ile, sınıf öğretmeninin öğrencimizi bazı dikkat ve dürtü değerleri konusunda analizini istenir.

neurofeedback-tedavisi

İlk 14 seans boyunca, öğrencinin dikkatini odaklaması ile ilgili beyin bölgesinin egzersizleri uygulanır. Programın devamında ise odaklanan dikkatin sürdürülmeesi ve toplanan dataların muhakeme edilip, doğru yanıtların oluşturulması ile ilgili beyin bölgesi egzersizleri yapılır.

 

 

Beyin Dalgalarında Gelişme Sağlanarak Dikkat ve Konsantrasyonda Artış

Neurofeedback Dikkat Geliştirici Egzersiz Programının 14. seansında, ilk başta yapılmış olan analizler tekrarlanarak, öğrencinin dikkat yönetimi ve dürtü kontrolü konusunda nasıl ilerleme sağlandığı aileyle birlikte değerlendirirlir. Anlamlı ve olumlu gelişmenin sağlandığı tespit edilen öğrencilerimizle dikkat geliştirici neurofeedback programı toplam 40 seans olacak şekilde ve kazanılan beceri kalıcı hale dönüşecek şekilde eğitim tamamlanır.

Öğrencinin bireysel dikkat yönetim becerisinde gelişme sağlayan neurofeedback eğitim programı için, kliniğimizden randevu talep edebilirsiniz:

Tel: 0 216 6881474

Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi @Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi İstanbul – Batı Ataşehir Tel: 0 216 688 14 74

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yapabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir