Anasayfa Neurofeedback Dikkat Egzersizleri Dikkat Ölçümü Dikkat Eksikliği ’nde Objektif Analiz

Dikkat Eksikliği ’nde Objektif Analiz

Dikkat Eksikliği ’nde Objektif Analiz
0

Dikkat eksikliği ve objbkektif analizi… Amerikan Pediatri Birliği, 2013 Nisan ayında çocuklarda görülen hastalık ve bozuklukların tedavisinde izlenecek yollar hakkındaki “Güncel Tedavi Kılavuzunu” yayınlamıştır. Bu kılavuzda dikkat eksikliği ile alakalı detaylar da bulunmaktadır.


Çocuklarda gözlenen Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu`nun tedavisinde, neurofeedback ve biofeedback uygulaması “Level 1 – Best Support” içerisinde yer alacak şekilde güncellenmiştir.

Neurofeedback – Bilgisayar Destekli Dikkat Geliştirme Egzersiz Özellikleri

objektif-analiz– Dikkat sorunu yaşayan ve ders-sınav başarısında sıkıntı yaşayan öğrencilerde başarıyla uygulanmaktadır.

– Öğrencinin bireysel dikkat becerisinde kalıcı düzelme geliştirmeyi hedefler.

– Öğrenci dikkatini nasıl odaklayacağını ve odaklanmış dikkatini nasıl sürdüreceğine yönelik egzersizler uygular.

– Dikkatin bilişsel fonksiyonları olan dikkati odaklamak ve odaklanılan dikkati sürdürmekten sorumlu beyin dalgalarını geliştirmeye yönelik dikkat egzersizleri uygulanır.

– Neuro-biofeedback, öğrenciye özgü seans ve protokoller ile uygulanan bir dikkat geliştirici egzersiz programıdır.

Dikkat Eksikliği Konusunda Bilimsel Yayınlar Bu Konuda Ne Diyor?

FDA isimli kuruluş, 6-18 yaş arasındaki öğrencilerde objektif dikkat ölçümü sağlanması için beyin dalgalarında dikkat ölçümünü onaylamaktadır. Çocuklarda aynen kalbin nasıl çalıştığını anlamak için çekilen kalp elektrosu gibi, beyindeki dikkat merkezinin nasıl çalıştığını objektif olarak 15 dakikalık beyin dalga kaydı ile bilimsel olarak tespit edilmektedir.


Çocuğunuzda Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu`nda dikkat geliştirme egzersizleri NeuroFeedback ve Biofeedback uygulaması için kliniğimizden randevu alabilirsiniz.

Tel: 0 216 6881474

Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi @Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi İstanbul – Batı Ataşehir Tel: 0 216 688 14 74

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yapabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir