Anasayfa Çocuk Gelişimi Ebeveynlere İpuçları Çocukla Aktivite Önerileri ve İpuçları

Çocukla Aktivite Önerileri ve İpuçları

Çocukla Aktivite Önerileri ve İpuçları
0

Çocukla aktivite ve geçireceğiniz zamanı doğru planlamanız çok, çok önemlidir. Çocuğunuza kendisinin özel olduğunu hissettirdiğinizde, onunla daha keyifli ve sorunsuz vakit geçiriyorsunuz.

Çocukla Aktivite Önerileri

çocukla aktivite“Çocuğunuzla hafta sonları en çok ne yapmayı seversiniz?” sorusunun yanıtı “Sinemaya gideriz” olmamalıdır. Sinemaya gitmek aslında birlikte yapılan bir aktivite değildir. Karanlık bir alanda koltuğa yan yana oturur, iki saat boyunca film izlersiniz. Sinema öncesinde veya sonrasında dışarıda yemek yenmesi, kaliteli bir zaman paylaşımı değildir. Onun yerine, birlikte alışverişe çıkıp, eve dönüp yemeği beraber pişirmek, evde filmi izlerken, arada filmi durdurup, konu üzerine konuşmak… İşte bunlar verimli ve kaliteli zaman geçirmektir. Uğrunda emek harcamadığınız her şey geçicidir, kalıcı değildir ve çocuğunuza kendini gerçekten özel hissettirmez.

Çocukla Aktivite ve Kaliteli Zaman Geçirmek, Ona İlgi Göstermektir!

Unutmayın ki, bir çok anne ve babanın en değer verdiği hatırası, kendileri çocuk olduğu zamanlarda kendi anne veya babalarının onlar için yaptığı bir tahta araba ya da diktiği bir bez bebektir.

Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi İstanbul – Batı Ataşehir Tel: 0 216 688 14 74

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yapabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir