Anasayfa Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Çocuk Psikiyatrisi Nedir? Ataşehir Psikiyatri Çocuk ve Ergen Merkezi

Ataşehir Psikiyatri Çocuk ve Ergen Merkezi

Ataşehir Psikiyatri Çocuk ve Ergen Merkezi
28

Ataşehir Psikiyatri Çocuk ve Genç Merkezi`nde, çocuk psikiyatrisi ve ergen psikiyatrisi uzmanlığında danışanlara destek sağlanmaktadır.

Ataşehir Psikiyatri kliniği, Dr. Gökçe Küçükyazıcı tarafından 2006 yılında kurulmuş olan Çocuk ve Genç Kliniğinde, şu uzmanlık branşlarında danışanlarımıza destek sağlamaktayız:

– Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi
– Pedagog Desteği
– Çocuk Psikoloğu
– Ergen Psikoloğu
– Erişkin Psikiyatrisi
– Aile Danışmanlığı
– İlişki Terapisi
– Neurofeedback Terapisi

Ataşehir Psikiyatri merkezimizde çocuk psikiyatrisi ve ergen psikiyatrisi tıp uzmanlık branşının ilgilendiği, tanı ve tedavi konusunda uzman desteği sunulan başlıca durumlar şunlardır:

Ataşehir Psikiyatri Çocuk ve Genç Merkezinde 6 -18 yaş öğrenciler için “Objektif Dikkat Ölçümleri” uygulanmaktadır.

Ailelere ve öğrencilere destek sağlanan diğer durumlar ise şunlardır:

 • Dikkat Eksikliği ve/veya Hiperaktivite Bozukluğu
 • Sınav Kaygısı
 • Çocuklarda gözlenen Obsesyon-Takıntı ve Kompulsiyonlar
 • Çocuklarda gözlenen Korku ve Kaygılar
 • Öğrencilerde Okul Korkusu
 • Ergenlik Dönemi Sorunları:çocukluktan yetişkinliğe geçiş
 • Ergenlik Depresyonu
 • Öğrenme Güçlükleri, Özel Öğrenme Bozukluğu
 • Otizm, Yaygın Gelişimsel Bozukluk
 • Asperger Sendromu
 • Çocuklarda Davranış Bozuklukları
 • Çocuklarda İnternet – Bilgisayar Bağımlılığı

 

ataşehir psikiyatri
Bu bozuklukların tanı ve tedavisinde çocuk psikiyatrisi ve ergen psikiyatrisi muayenesi yanı sıra, çocuk ve ergenlere yönelik uygulanan test ve ölçümler şunlardır:

 • Dikkat testleri ve ölçümleri
 • Beyin dalgaları görüntülemesi, Neuro-biofeedback uygulaması
 • Hafıza testleri
 • Bellek testleri
 • Kişilik testleri

Öncelikle Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı’nın evladınızla biyo-psiko-sosyal gelişim muayenesi gerçekleştirmektedir. Böylece başvuru şikayetlerinin nedenleri, hangi sebeplerden kaynaklandığı ve gelişim planında izlenecek yol belirlenir.

Özellikle öğrencilerin sınav başarısını etkileyen dikkat becerisini Objektif Nöro-Analiz testleri ile ölçümlüyoruz. Beyin dalgaları analizi ile, öğrencinin beyin ön bölgesindeki dikkat ve analiz beyin bölgelerinin yaş grubuna göre nasıl faliyet gösterdiğini Objektif olarak tespit ediyoruz.

İstanbul Batı Ataşehir`deki kliniğimizde, sizlere çocuk psikiyatrisi ve ergen psikiyatrisi desteğini sunmaktayız. Mesai saatlerimiz, hafta içinde Salı gününden itibaren, Cumartesi günü dahil olmak üzere, 12:00 – 20:00 saatleri arasındadır.

Kliniğimizin “Özel Sağlık Sigortaları” ve “Özel Bankalar” ile “Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi” branşı için ANLAŞMASI VARDIR.

Çocuk ve Genç Psikiyatri Kliniği
Ataşehir, İstanbul – Türkiye
Tel: 0 216 6881474

Uzm. Dr. Gökçe Küçükyazıcı Çocuk ve Ergen Psikiyatristi @Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi İstanbul – Batı Ataşehir Tel: 0 216 688 14 74

Yorum(28)

  1. Cennet hanım,
   Geçmiş olsun. Öncelikle çocuk psikiyatrisi uzmanımız Dr. Gökçe Küçükyazıcı’nın muayenesi ile durum analizi yapılarak, tedavi planı oluşturulabilir,
   Sağlıklı günler dileriz.

 1. Merhaba ergen olan kizcocugumuzda henuz teshis koyulamamis depresyonla görülen farklı davranislar var ilac tedavisi fayda saglamiyor daha onceki doktorumuz grup terapisi görsün dedi kurumunuzda gurup terapisi veriyormusunuz

  1. Melda hanım,
   Öncelikle evladınızda doğru bir muayene ile durum tespiti yapılmasını sağlamak ilk adım olmalıdır. Dr. Gökçe Küçükyazıcı, 20 yıllık mesleki deneyimi ile, evladınızın muayenesi sonrasında durum analizi ve izlenecek yol haritasını oluşturur. Kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz,
   Sağlıklı günler dileriz.

 2. Merhaba benim 3 yasindaki oglum dugunlerde yada disarda mikrofonla olan konusmalardan cok korkuyor yuksek sese karsi cok hassas kalabalik ve muzikli ortamlara giremiyoruz cok agliyor nasil yardimci olabilirsiniz?

  1. Duygu hanım,
   Küçük bir çocuk için maruz kalacağı yüksek sesler rahatsız edici olabilir. Çok kalabalık ortamlar çocukları tedirgin edebilir. Evladınızı sakinleştirici tutum izleyin, onuna konuşun, rahatlamasına yardımcı olmanız fayda sağlayacaktır.
   Sağlıklı günler dileriz.

 3. İyi günler diliyorum..oglum 9 yaşında ve bebeklik döneminden beri uykuya geçme problemi var hala her gece saatlerce yatmammak için direniyo aglıyo ve buna bir çözüm bulamıyorum

  1. Mine hanım,
   Öncelikle evladınıza ve size kolaylıklar dileriz. Çocukta uyku alışkanlığı kontrolü konusunda uzman pedagog desteği almanız fayda sağlayacaktır.
   Sağlıklı günler dileriz.

 4. Hocam oglum 9 yasinda o kadar cok konusuyorki ben dinlerken yoruluyorum coguda bos kelimeler artik biktiriyor okuldada ogretmen ler bikmis durumda napabilirim sacma hayvan sesleri cikariyor

  1. Melek hanım,
   Evladınızın neden öyle davrandığı belirlenmelidir. Bahsettiğiniz davranışların bir çok sebebi olabilir. Çocuk psikiyatrisi uzmanı tıp doktoru muayenesi ile durum belirlenir, tedavi sağlanır.
   Sağlıklı günler dilerim.

 5. Merhaba 5.5 yaşında oğlum var okulda ve genel anlamda kurallara uymasa sorun yaşıyoruz çok zeki olduğunu kuralları ve herşeyi bildiğinin ama çok sorguladığını kuralları da sorguladığını ve kabul etmediğini söylüyor öğretmenler sizce bu konuda ne yapabiliriz destek almalı miyiz çok uğraşıyorum ama çıkmazdayım

  1. Merve hanım,
   Öncelikle durumun ne olduğunun anlaşılması gerekir. Bunun için evladınızın biyo-psiko-sosyal gelişim muayenesi yapılmaldırı. Bu muayeneyi tıp doktoru olan çocuk psikiyatrisi uzmanı yapar.
   Sağlıklı günler dileriz,
   Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık ve Psikiyatri Merkezi
   Ataşehir, İstanbul – Türkiye
   Tel: 0 216 6887778
   web: http://www.cocukvegenc.com

 6. Merhaba doktorum 5 yasında oğlum martan buyana konuşmasında bozukluklar oluştu suan o gectigimiz aylara gore iyi ama ben endişe içersindeyim piskolojik destek alıyor suan kreşede gidiyor doktoru biraz daha zaman gecmesini önerdi sizin görüşlerinizide alabilirmiyim.

  1. Yeter hanım,
   Durum değerlendirmesini çocuk psikiyatrisi tıp doktoru yapması uygundur.
   Sağlıklı günler

 7. 11 yasindaki kizim 1 yildir kendi odasinda yatmak istemiyor.Kardesinin odasinda yatiyor.Anneden ayrisamama gibi bir durum mu vardir ?Deprem korkusu da yasadi bir donem.Nasil ilerlememiz gerekir?

  1. Oktay bey,
   Öncelikle evladınızın neden bu davranışa yöneldiği belirlenmelidir. Nasıl bir yol izleneceği ona göre tespit edilir. Durumu belirleyecek olan uzman kişi: çocuk ve ergen psikiyatrisi tıp doktorudur.
   Sağlıklı günler dileriz.

 8. Meraba kızım 5 yaşında ana okuluna gidiyo ama hiç bı şekilde kurallara uymuyor öğretmenleri dinlemiyor kendi istediğini yapiyo evde ne yapmamı önerirsiniz

  1. Sümeyra hanım,
   Acaba evladınız neden bahsettiğiniz şekilde davranıyor? Öncelikle bunu belirlerseniz, çözüm haritası oluşacaktır. Bu muayeneyi çocuk psikiyatrisi uzmanı tıp doktoru yapar.
   Sağlıklı günler.

  1. Elif hanım,
   18 yaş genç yetişkindir, bahsettiğiniz konu hakkında öncelikle üroloji ve genel cerrahi doktorlarının muayenesi gereklidir.
   Sağlıklı günler dileriz.

 9. Hocam merhaba. Benim olum 4 yasına girdi. Cok akıllı bir coçuk. Ama emzik, başörtü, yastığını bırakmıyor. Şimdide bezi bırakmıştık. 1 sene olucak. Şimdide bez takınca yapıyor. Şaşırdım bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

  1. Aslı hanım,
   Evladınızın durumunda bahsettiğiniz objeler, kaygı durumunu rahatlatmak adına yanında bulundurmayı tercih ettiği geçiş objesi olabilir. Sakin ve rahat hissetmesini sağlayınız. Durum devam ederse pedagog desteği almanız fayda sağlayacaktır.
   Sağlıklı günler dilerim.

 10. Merhaba benim oğlum ağustosta 3 yaş olucak nerdeyse hiç konumuyor anne baba diyor söylediklerimi anlıyor ama anlaşılır kelimeler söylemiyor çocuk dr muz bi sorun yok dedi ama benim içim rahat değil kreşe gondermelimiyim bikaç ay öncesine göre daha iyi ama hala konuşmuyor ne onerirsiniz…

  1. Seher hanım,
   1 yaş çocuk 1 kelime
   2 yaş çocuk 2 kelime
   3 yaş çocuk 3 kelimelik cümleler kurmalıdır!
   3 yaş çocuk 3 kelimelik cümleler kurmuyor ise, durum analizini yapması gereken uzman doktor: Çocuk Psikiyatrisi Tıp Doktorudur.
   Sağlıklı günler.

 11. merhaba 3 yaşındaki oğlum kakasını tutuyor yapmıyor yaprken de çok sıkıyor kendini çok üzücü bir durum:((

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yapabilir veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir